FAQ

F A Q

Co znamená FAQ?

Zkratka FAQ vznikla z anglických slov Frequently Asked Questions, v češtině tedy znamená Často kladené dotazy. Na stránkách www.cestak.com je použita čistě z praktických důvodů (její délka), setkat se s ní však můžete mnohem častěji (zejména na Internetu).


Proč používat online aplikaci Cestak.com?

Především je to praktické a navíc pohodlné. Nemusíte na svůj počítač nic instalovat (bezpečnost, místo na pevném disku apod.), není potřeba provádět aktualizace (ty děláme za Vás), změny v zákonech se projevují na Internetu bez jakéhokoliv Vašeho zásahu (nemusíte nic hlídat ani sledovat). Navíc máte možnost zpracovávat své cestovní výkazy odkudkoliv a kdykoliv – z práce i z domova, z kanceláře i z hotelu na služební cestě. Máte tak již během služební cesty představu o svých výdajích a nákladech Vašeho zaměstnavatele.


DEMO verze systému

Chápeme, že nechcete kupovat „zajíce v pytli“. Máte proto možnost si celou službu v klidu vyzkoušet v DEMO verzi, jestli pro Vás má smysl či nikoliv.


Jak je zajištěna správnost výpočtů?

Celý systém byl konzultován s účetní firmou, dále na vývoji spolupracovalo několik organizací, které systém již využívají. Aplikaci samozřejmě využíváme i my, autoři aplikace (DYNWEB, s. r. o.) – nutno podotknout, že k papírovým „cesťákům“ se už vracet nebudeme ;-).


Jak probíhá fakturace?

Fakturace probíhá vždy na rok dopředu. Při objednání některé z variant systému Cestak.com obdrží organizace e-mailem informaci o registraci a správci přijde na e-mail přístupové jméno a heslo. Dále na e-mail organizace do týdne zašleme proforma fakturu za provoz služby (dle vybrané varianty) se splatností měsíc od dne registrace. Pokud se Vám služba Cestak.com osvědčí a budete chtít pokračovat v používání systému, stačí uhradit tuto proforma fakturu. Po zaplacení Vám zašleme papírovou fakturu (daňový doklad) poštou.


Jak vytisknu/zobrazím (proforma) fakturu ve formátu PDF?

Pokud máte na svém počítači nainstalován Acrobat Reader®, otevře se (proforma) faktura přímo ve Vašem přohlížeči, případně budete vyzváni k jejímu uložení na disk Vašeho počítače. V tom případě stačí vybrat, kam se má soubor uložit a poté proforma fakturu ze stejného místa otevřít.

V případě, že Acrobat Reader® nemáte, můžete si jej zdarma stáhnout např. na adrese http://www.slunecnice.cz/product/Acrobat-Reader/.

Soubory typu PDF (Portable Document Format) jsou v podstatě standardem mezi tiskovými dokumenty a jejich používání by nemělo činit problémy ani uživatelům s minimálními znalostmi práce na počítači. Pokud se Vám přesto soubor PDF nepodaří otevřít, jsou v e-mailové výzvě k úhradě vypsány důležité fakturační údaje přímo ve zprávě.


Můžu opravit své fakturační údaje?

Máte-li na svých cestovních výkazech nebo (proforma) fakturách chybné kontaktní/fakturační údaje, je možné je upravit po přihlášení na adrese https://www.cestak.com/nastaveni/udaje-o-firme/. Tyto změny však může provádět pouze osoba, která službu registrovala (administrátor).

Vyjímkou je oprava a DIČ – tyto údaje slouží k jedinečné identifikaci zákazníka v celém systému. Pokud potřebujete změnit jeden z těchto dvou údajů, kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese podpora@cestak.com. Do e-mailu uveďte aktuální Vaší organizace.

Požadujete-li zaslat (proforma) fakturu s novými (opravenými) údaji, stačí nás kontaktovat.DYNWEB, s. r. o. Copyright © DYNWEB, s. r. o. – provozovatel Cestak.com